Роналдињо не губи надеж
Ветеранот Роналдињо не се откажал од својата намера да се избори за влезе во составот на Бразил за ...
Допинг контролата од пет часа за Ѓоковиќ
Светскиот тениски рекет број два Србинот Новак Ѓоковиќ, не беше на клупата на својата репрезентација за време на натпреварот во ...
Бекам и Леброн ќе формираат фудбалски клуб во Мајами
Суперѕвездите во фудбалскиот и кошаркарскиот свет, Дејвид Бекам и Леброн Џејмс, ќе ги обединат силите и парите и ќе направат ...
Фетел не запира со рекордите
Тоа што стана најмлад четирикратен светски првак не беше доволен предизвик за старо-новиот шампион во Формула 1, ...
Фабрегас: “Потребен му е одмор на Меси”
Репрезентативецот на Шпанија од редовите на Барселона, Цеск Фабрегас, му порача на својот соиграч Лионел Меси да ...
Инзаги прв фаворит за местото на Алегри
По слабите резултати сезонава, вечерва претседателот и потпретседателот на клубот Сивио Берлускони и Адрјано Галијани ќе одржат состанок на кој ќе ...
Дортмунд спремa 22 милиони евра за Џеко
Откако летоска направи полн погодок со доведувањето на Пјер–Емерик Обамејанг и Хенрих Митарјан, Борусија Дортмунд сега започнува офанзива ...
Меси паузира помеѓу шест и осум недели
Лионел Меси, во победата на Барселона над Бетис (4-1), поради повреда на бутниот мускул одигра само 22.минути. Дополнителните прегледи покажале дека ...
Раиконен заврши со Лотус
Првиот пилот на тимот Лотус во Формула 1, Финецот Кими Раиконен ја заврши сезоната на две трки пред крајот. Финецот мора на ...